2012 Yılında  QNB FİNANSBANK aracılığıyla kurulan En para günümüzde milyonlarca aktif kullanıcıya sahip dijital bankacılık hizmetidir. Bankacılıkla ilgili bütün işlemlerinizi tek bir kanal aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk dijital bankası olma özelliğine sahiptir. Masrafsız bankacılık hizmetleriyle ön plana çıkan Enpara vadeli, vadesiz birçok işlemi kolaylıkla tek tuşla yapabilmenize olanak sağlar. Aynı zamanda şubesiz bir platformdur.

En para güvenilir alt yapısıyla ön plana çıkan bir dijital platformdur. Bankacılık genel kurulu düzenlemelerine tabidir. Bütün bankaların tabi olduğu kanunlara Enpara platformu da tabidir. Böylelikle bütün varlık fonlarınız devlet tarafından güvence altındadır. Bunların yanında Enpara bütün siber saldırılara karşı güvenlik önlemlerini üst düzey alarmda tutuyor. QNB FİNANSBANK 3663 numarasını tuşlayarak dijital bankacılık kanalının müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.


Enpara Başvurusu ve Enpara Hesap Açma

Bir şubesi olmadığı için En para hesabını açtırmanız diğer banka modellerinden biraz daha farklı işliyor. Şöyle ki hesabınızı açtırmak için En para üzerinden adresinizle birlikte bir randevu alıyorsunuz. Randevu günü ve saatine yakın bir süreçte temsilci sizi arayıp müsait olduğunuzu teyit ediyor ve ardından gerekli sözleşmeleri imzalayıp kimliğinizin fotoğrafını çektikten sonra size kartınızı teslim ediyor. İlk aktivasyon işleminizi yaptığınız andan itibaren de En para hesabınız kullanıma açılmış oluyor.

Finansbank’ın bir hizmeti olmasına karşın En para hesabını Finansbank şubelerinden açtıramıyor, kapattıramıyor veya Finansbank şubesinden para çekim işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Tüm sorunlarınızı internet bankacılığıyla halletmeniz gerekiyor ve hesabınızdaki parayı ATM’ler aracılığıyla çekmenize müsaade ediliyor.

Enpara Müşteri Hizmetleri​

Enpara müşteri hizmetleri, kişilerin var olan sorunlarını aktarabildikleri ve sorunların çözümü konusunda yardım alabildikleri bir hizmettir. Bloke kaldırma işlemlerini uygulamak isteyen kişiler 0850 222 36 63 numaralı müşteri hizmetlerini aramalı ve uygulanması gerekli adımları talimatlar doğrultusunda yerine getirmelidir. Arama sırasında kişilere sunulan menüler içerisinde yer alan Enpara bloke kaldırma menüsü seçilmeli ve blokenin kaldırılması sağlanmalıdır. Kişiler bu sayede hesapları üzerinde var olan blokeleri kaldırarak hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaya devam edebilmektedir.

Enpara İBAN Numarası Nedir?

Banka İBAN numarası nedir sorusu banka müşterileri tarafından sıklıkla sorgulanıyor. Finansal işlerinizde oldukça önemli bir yere sahip olan İBAN numarası para transferlerinde oldukça önemli bir işleve sahiptir. İBAN numarası üzerinden para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Banka İBAN numarası nedir sorusunun en net cevabı finansal işlemler için gerekli olan özel numaradır. Havale ve EFT işlemlerinin gerçekleşmesini sağlar. Avrupa Birliği tarafından bankalara verilmiş özel kodlardır. Şube ve hesap numarası olmadan para gönderme işlemlerinize yardımcı olur. IBAN numarası toplamda 26 basamak şeklindedir. Avrupa ülkelerinde ise bu sayı 34’tür. Enpara ailesi sizlere en kaliteli bankacılık işlemlerini sunan profesyonel bir kurumdur!En para Avantajları Nelerdir?

 • Enpara müşterisi olmak için bankaya gitmiyorsunuz. İnternetten yapacağınız başvuru sonrasında adresinize gelen müşteri temsilcisi ile hesap işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.
 • Müşteri olduğunuz andan itibaren size sunulan tüm bankacılık işlemlerini cep telefonunuz veya internet üzerinden kolayca yapabiliyorsunuz.
 • Size verilen isimsiz banka kartı ile anlık olarak işlem yapmaya başlayabiliyorsunuz. Başvuru yapmanız durumunda 4 iş günü içinde isimli hesap kartınız ve kredi kartınız yine adresinize gönderiliyor.
 • Enpara; banka şubelerine sahip olmadığı için herhangi bir gideri bulunmamaktadır. Gider için ayırdığı bütçeyi müşterilerine aktaran sistem havale, eft, kart aidatı gibi ücretleri sizden almıyor. Ücretsiz bankacılık sistemi olarak sizlere hizmet veren Enpara sayesinde eft kesintileri yaşamıyorsunuz.
 • Eft limiti bulunmadığı için 100.000 TL ye kadar eft yapabiliyorsunuz. Diğer bankalarda bu limit maksimum 25000 TL olduğu için dilediğiniz gibi işlem yapabiliyorsunuz.
 • Faiz oranı olarak diğer bankalardan + puan daha fazla faiz oranı sunan Enpara bu özelliği ile daha fazla kazanmanızı sağlıyor.
 • Döviz alım satımında makas aralığı çok düşük olan sistemde online olarak döviz satın alabilir ve satabilirsiniz. Bu işlemler için diğer bankalardaki gibi kesintiler yaşamazsınız.
 • EN PARA İNTERNET ŞUBESİNİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ 

3 Yorumlar

 1. En para böyle bir şeymiş demek ki.

  YanıtlaSil
 2. Enpara'da havale ücreti ve yıllık kart aidatının olmaması harika

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski