Çocuklarınız ile yaptığınız aktivitelerin önemi ve değeri oldukça büyüktür. Yapmış olduğunuz her bir faaliyetin size pozitif yönde bir katkısı vardır. Önceli


kle bilinmesi gereken birçok detay vardır. Çocuk zihni yeniliklere açık olan bir zihindir. O ne yaparsa zihni tarafından anlaşılarak gerçekleştirilir. Bu bağlamda her bir çocuk yapmış olduğu faaliyetleri ailesiyle yaptığı zaman ise daha bir keyif alır.

Bu keyif içerisinde yapamayacağı bir şey yoktur. Sizin yönlendirmeniz, yanlış yaptığı durumlarda uyarmanız ona vermiş olduğunuz çok büyük bir eğitim olarak görülür. Okula gitmediği günlerde evden eğitime bu şekilde devam edebilirsiniz. Çocuklar da bu anlamda okula gitmedikleri süre zarfında kendilerinde eğitimsel açıdan bir eksiklik hissetmeyeceklerdir.


Çocuklarla Evde Yapılabilecek 5 Aktivite Nelerdir?

Çocuklar ile zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz öyle değil mi? Sürekli yeni faaliyetler, işler, sorumlulukları denemek istiyoruz. Evde kaldığımız günlerle onlarla geçirdiğimiz her bir vakit bize mental anlamda ciddi bir fayda sağlıyor.

Çocuklarla evde yapılabilecek 5 aktiviteye örnek verecek olursak;

  • Boyama yapmak
  • Puzzle yapmak
  • Pasta, kek yapmak
  • Kitap okumak
  • Ders çalışmak

İşte bu 5 aktivite size ve çocuklarınıza ciddi anlamda yarar sağlayacak aktiviteler arasında yer alır. Çocuklarınızın faydalanacağı ve eğitim- öğretim hayatlarına büyük katkı sağlayacağı bu aktiviteleri çocuklarınız ile evde kaldığınız süre zarfında gerçekleştirebilirsiniz. Çocuklarınız bu durumda sıkılmayacak aksine yaptığınız her bir aktivite sonrası büyük bir keyif alacaktır.

Çocuklarınızı Öğrenmeye Teşvik Edin

Aile, çocuklarına küçük yaşta eğitim veren çok önemli bir kavramdır. İlk eğitim ailede başlar. Ailenin vermiş olduğu eğitim çocuğun ilerleyen yaşlarındaki duruşunu, saygısını, üslubunu da etkiler. Bu bağlamda çocuklarınız ile sürekli etkileşim içerisinde olmanızda fayda var. Çocuklar önce aileye ardından da eğitim kurumu olan okullara emanettir.

Onları evde olduğunuz zaman dilimlerinde öğrenmeye teşvik etmeniz zihinlerinin gelişimi açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Onlarla yapacağınız her bir aktivite, her bir faaliyet yeni bir şey öğrenmelerini de beraberinde getirir. Bu bağlamda çocuklarınız ile olabildiğince çok vakit geçirmeniz büyük bir önemi doğurur.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski