Twitter’ın Tweeti Geri Al Özelliği Abonelik Gerektirecek ve sadece ücretli üyelere özel olarak kullanılabilecek.

Yazılımcı Jane Manchun Wong son günlerde yapmış olduğu bir paylaşım ile Twitter’ın yeni özellikleri ile ilgili ipuçları verdi. Paylaşmış olduğu ekran görüntüsü incelendiğinde ise tweeti geri al özelliğinin kullanılabilmesi için artık Twitter’a ücretli olarak üye olmak gerekiyor.

Twitter’ın Yeni Güncellemesi

Sosyal medya platformları hemen herkesin telefonunda olan ve kişilerin zamanının büyük bir çoğunluğunu geçirdikleri uygulamalardır.

Twitter da bu uygulamalardan biri. Ancak pek çok rakibi olmasından dolayı sosyal medya platformları sürekli olarak kendilerini güncellemektedir. Twitter da rekabete katılarak yeni özelliklerini geliştirmeye devam ediyor.

Bu güncellemelerden biri de Tweeti geri al butonu ile ilgili gelen bir özellik.

Tweeti geri al butonu adından da anlaşılacağı üzere paylaşılan tweetin kısa süre içinde geri alınabileceği anlamına gelmektedir. Ancak bu özellikle ile ilgili yapılan güncellemenin artık Twitter’ı ücretli olarak kullanan kişilerin kullanabileceği anlaşılmaktadır.

Şu an aktif olmamasına rağmen Twitter’ın bu özelliği sadece ücretli kullanıcılar için aktif hale getireceği de söylentiler arasında dolaşmaktadır.

Twitter Geri Al Butonu Nedir?

Twitter’ın geliştirmiş olduğu tweeti geri al butonu paylaşılan tweetin kısa süre içinde silinmesi demektir. Ancak sayaç kendini sıfırlamadan anında paylaşılmadan geri alabilirsiniz.

Twitter’ın yapmış olduğu açıklamaya göre ise tweeti paylaştığınız an bir pencere açılacak. Bu pencerede geri al butonu üzerinde bir sayaç belirecek. Bu sayaç sıfırlanmadan dilerseniz tweeti paylaşılmadan geri alabilirsiniz. Ancak sayaç sıfırlanırsa tweeti geri alma işleminiz olmayacak ve paylaşılmış olacak.

Twitter kullanıcıları uzun bir süredir geri al butonunun uygulama içerisinde yüklenmesini bekliyorlar. Ancak Twitter’ın yazılımcılarının paylaşmış olduğu bir ekran görüntüsü bu özelliğin uygulamaya gelebileceğinin müjdesini verdi. Ancak bu özellik sadece ücretli olarak Twitter uygulamasını kullanan kullanıcılar için aktif olan bir özellik olacak.

Sadece bir söylenti olarak kalsa da Twitter için Premium abonelik sisteminin gelip gelmeyeceği de henüz bilinmemektedir.Retweet Özelliği Nedir?

Retweet genel olarak takipçileriniz ile paylamış olduğunuz her bir tweet demektir.

Kendi hesabınıza başka bir hesapta paylaşılan haberleri ve videoları da eklemek için Retweet özelliği harika bir özelliktir. Retweet özelliği ile hesabınızı daha aktif bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Alıntı tweet olarak da tanımlanan Retweet için bilmeniz gereken tek şey orijinal tweetin sahibinin kullanıcı adından bahsetmeniz gerekmektedir.

Dilerseniz Retweet yaptığınız paylaşıma kendiniz de eklemeler veya yorumlar yapabilirsiniz.

Twitter, Tweet Düzenleme Özelliği Neden Yok?

Twitter kullanıcıları belki de uygulama için en çok tweeti geri al özelliğinin gelmesini bekliyorlar. Ancak bunun için sürekli olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Twitter.

Son olarak yine geri al butonu ile ilgili bir açıklama daha yaptı. Kısa mesajları paylaşmadan önce kısa bir süreliğine gecikme ile onaylayıp onaylanmadığını soran bir buton açılabileceğini söylediler. Ancak paylaşılan bir tweetin geri alınması ile ilgili de Premium kullanıcılar ile ilgili yapılan geliştirmeler ile bağlantılı olarak bir gelişme yaşanacağını da ayrıca duyurdular.

Twitter Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Tweet geri al özelliği gelmediği için pek çok kişi paylaşım yaptıktan sonra bazen silme gereği duymaktadırlar. Tweet silme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Hesabınızı açın ve profilinize girin.
  2. Menüde yer alan profil öğesine dokunun.
  3. Daha sonra paylaşımlarınızın arasından silmek istediğiniz tweeti bulun.
  4. Tweetin üzerindeki simgeye dokunun. Burada sil öğesi çıkacaktır. Doğrulamak için evet öğesine tıklayın ve silme işlemini tamamlayın.

İnstagram Takipçi Arttırma adlı konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski