Telegram Sesli Sohbet Özelliği Yenilendi. Son dönemlerde en çok kullanılan en popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’dır.  Telegram uygulaması içerisinde yapılan güncelleme ile sesli sohbet özelliklerinin yenilendiği görülüyor.

Clubhouse uygulamasına benzer bir şekilde güncellenen sesli sohbet özelliği Telegram kullanan herkesten beğeni aldı.

Yayınlanan yeni güncellemesi ile Telegram kaydedilebilen sesli sohbetler, yeni katılımcı listeleri, el kaldırma, konuşmacılar ve dinleyiciler için davet bağlantıları ve bunun yanı sıra sesli sohbet başlıkları gibi pek çok farklı yenilik de getirdi.

Telegram Yenilenen Sesli Sohbet Özelliği

Yenilenen sesli sohbet özelliği sayesinde artık milyonlarca kişinin bu sohbete katılması sağlandı. Ayrıca gelen son güncelleme ile de sohbetler 2.0 sohbet kaydetme seçeneğini de sunmaktadır.

Telegram bilindiği üzere Whatsapp uygulaması gibi daha sınırlı değil sınırsız sohbet grupları kurma imkanı verebilmektedir. Bunun için de pek çok kullanıcı bu özelliğini tercih ederek Telegram uygulamasını kullanmaktadır.

Sizler de kurulu olan bir grubun veya bir kanalın yöneticisi iseniz sesli sohbet başlatabilirsiniz. Sesli sohbeti sonlandırdıktan sonra silinmesini veya dilerseniz saklanmasını da seçebilirsiniz.

Bunların dışında sesler hem anlık hem de kısa süreli olarak da kaydedilebilmektedir.

Ayrıca kaydedilen sesli kayıtlar kullanıcının kayıtlı mesajlar bölümünde kayıt alıntına alınarak orada depolanabilmektedir.

Telegram uygulamasına rakip olan Clubhouse ve Twitter Spaces uygulamalarında olan dinleyicilerin el kaldırabilme özellikleri artık Telegram uygulaması içinde de var.

Sohbetler sırasında el kaldıran dinleyiciler eğer kanal sahipleri uygun görürse kanal sahibi tarafından konuşanların arasına eklenebilmektedir.

Bunun yanı sıra konuşmacıların biyografileri de sesli sohbet ekranından diğer dinleyiciler tarafından görülebilmektedir.

Telegram sesli sohbet özelliğine gelen yeni bir özellik ise bağlantı özelliğidir. Hem kanal hem de grup sahipleri dilerlerse hem konuşmacılar hem de dinleyiciler için ayrı bağlantılar oluşturabilmektedirler.

Bu sayede tüm konuşmacılar kurucudan veya yöneticiden herhangi bir şekilde izin istemek yerine doğrudan sohbete katılabilmektedirler.

Yenilenen özellikleri ile katılımcılar dilerlerse bir sesli sohbet kanalına kişisel hesapları ile veya dilerlerse yönetici oldukları kanalın hesabı ile de katılım sağlamaktadır.

Yöneticiler dilerlerse sesli sohbet için bir başlık veya bir konu da oluşturabilmektedir.Telegram Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

  1. Sizler de yenilenen ve güncellenen özellikleri ile Telegram uygulamasını kullanarak sesli sohbet özelliğini denemek isterseniz sadece uygulamayı kurmak ile işe başlayabilirsiniz.
  2. Ardından bir grup ismi belirleyerek gurubunuzu kurun. Daha sonra istediğiniz katılımcı sayısını oluşturduktan sonra kanalın ve grubun profilini açın.
  3. Ardından seçenekler sekmesine dokunun ve daha sonra sesli sohbet başlat seçeneğini de seçin.

Telegram Uygulamasında Grup Araması Var Mı?

Telegram uygulamasında şimdilik sadece bir kişi ile yapacağınız görüntülü konuşma özelliği bulunmaktadır. Ancak Telegram yaptığı bir açıklama ile bu yıl içerisinde grup konuşması için de yeni bir güncelleme getireceklerini açıkladı.

Ayrıca Telegram üzerinden kurulan grup ve kanallar için de sadece sesli sohbet özelliği çoklu olarak yapılabilmektedir. Bununla birlikte grup ve kanallar için de toplu olarak görüntülü konuşma özelliği bulunmamaktadır.

Telegram gruplarında sadece ses kaydı, video kaydı gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra dosya, konum, müzik ve fotoğraf gönderimi de yine Telegram grupları üzerinden yapılabilmektedir. Son güncelleme ile artık kanallarda toplu olarak sesli sohbet özelliği de aktif olarak kullanılabilmektedir.

Telegram Gruplarımı Kimler Görebilir?

Katılmış olduğunuz tüm Telegram gruplarını sadece siz görebilirsiniz. Ancak katılmış olduğunuz grup ve kanallara arkadaşlarınızı davet etmek isterseniz grubun davet linkini arkadaşlarınıza göndererek onların da katılmasını sağlayabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınız ile aynı grupta iseniz sizinle orada karşılaşabilirler.

Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ? adlı konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski