iPhone Konum Hizmetlerini Kapatma adlı konumuz son zamanlarda trend şekilde aranmaktadır. Günümüzde birçok uygulama, sunulan özelliklerde ince ayar yapmak ve reklamların daha iyi hedeflenmesi için kullanıcının konumunu takip ediyor. Ayrıca kullanıcının konumuna bağlı olan birkaç özellik vardır.

Bununla birlikte, konum izleme, cihazınızın pil ömrü performansını etkileyebilir. Ayrıca, gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, çoğu uygulama için konum erişiminizi devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Bu adım adım kılavuzda, iPhone Konum Servisleri özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

iPhone Konum Hizmetlerini Kapatma

Adım 1:  Öncelikle, telefonunuzun ana ekranındaki dişli simgesine dokunarak iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

iPhone'da Konum Hizmetlerini Kapatma

Adım 2:  Ayarlar uygulamasında, “Gizlilik” seçeneğine dokunun.

Adım 3:  Şimdi, Gizlilik seçeneklerinde “Konum Servisleri” ne dokunun.

Adım 4:  Konum Servisleri için anahtarı KAPALI duruma getirin. Taşınmayı onaylayan bir açılır pencere uyarısı alacaksınız. “Kapat” seçeneğine dokunun.

 

iPhone Konum Hizmetini kapatmanın özelliği kapatacağını, ancak aygıt Apple tarafından sunulan Bul hizmetini kullanarak Kayıp Moduna yerleştirilirse uzaktan açılabileceğini unutmayın.

Konum izleme özelliğini kapatmak, onu cihazdaki tüm uygulamalar için devre dışı bırakacaktır. Ancak, seçilen uygulamalar için devre dışı bırakmak isterseniz , “Konum Servisleri” ayarlar sayfasındaki her bir uygulamanın girişini ziyaret ederek ayarların ince ayarını yapabilir ve tek tek uygulamalar için konum erişimini devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone Konum Hizmetlerini Kapatma adlı yazımızı beğendiyseniz Netflix’te İzlenmesi Gereken 10 Fantastik Dizi konumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski