Dizi indirme zahmetli bir iştir ve birçok yolu bulunmaktadır. Bu yollardan en kolayları Netflix ve Youtube gibi ücretli uygulamaların yanı sıra torrent, internet download manager gibi ücretsiz uygulamalar.

Netflix’te Dizi İndirme 

Bu ücretli platforma https://www.netflix.com/tr/ üzerinden üye olduktan sonra indirmek istediğiniz dizinin sağ altında bulunan bilgi ikonuna basıp burada açılan bölümde indir butonuna tıklayarak diziyi indirebilirsiniz.

Youtube’de Dizi İndirme 

Youtube genelde müzik dinlemek veya farklı videolar izlemek için kullanılan bir platform ancak youtube’da özellikle yerli dizi içeriği çok geniş. Bu platformdan dizileri indirmenin iki farklı yöntemi var. Birinci yöntemde ücretli olarak Premium üye olup videoların altında çıkan indir ikonu ile diziyi indirebilirsiniz. Bir diğer yol ise Premium üye olmadan youtube video indirme sitelerine indirmek istediğimiz dizinin youtube linkini yapıştırarak videoları indirmek. Bu işlem için https://ytvideoindir.com, https://x2convert.com/tr29 gibi siteleri kullanabilirsiniz.Torrent’te Dizi İndirme 

Torrent uygulaması ile diziyi indirmek diğer iki yöntemden biraz daha karışık. Bu yöntemde bilgisayarınıza utorrent programını kurmanız gerekmekte. Bu programı https://www.utorrent.com/intl/tr/ adresinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Daha sonra bir torrent sitesine girmeniz ve aradığımız diziyi bulmamız lazım. Torrent sitelerine örnek vermek gerekirse en meşhurlarından biri olan https://zamunda.net sitesini örnek verebiliriz. Bu siteden istediğiniz torrenti magnet dosya olarak indirebilirsiniz. Daha sonra bu inen dosyaya çift tıkladığınızda dosya utorrent üzerinden açılıyor inmeye başlıyor. Bu yöntem diğer yöntemlere göre en zor yöntem ancak en geniş arşive bu metot ile ulaşmak mümkün. Torrent kaynaklarının büyük çoğunluğu yabancı dilde şimdi dizi için bir altyazı lazım. Altyazıyı ise https://turkcealtyazi.org/ sitesinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz altyazıyı Vlc benzeri bir oynatıcıda açtığınız dizinin üstüne sürükleyip bıraktığınızda dizi altyazılı olarak izlemeye başlayabilirsiniz.

İnternet Download Manager ile Dizi İndirme 

Torrent gibi zor bir yöntemden sonra oldukça kolay olan, internet download manager programı ile dizi indirme yöntemine geçelim. Bu programı https://www.internetdownloadmanager.com sitesinden indirip kurabilirsiniz. Programı indirmek için sitede ana sayfada karşımıza çıkan “try internet download manager for free” butonuna tıklamanız yeterli. Bu uygulamayı kurduktan sonra indirmek istenilen diziyi internette “dizi adı izle” olarak aratıp linki açtıktan sonra sağ köşesinde çıkan internet download manager logosuna tıklayıp dizi indirebilirsiniz.

Youtube Müzik Ve Film İndirme Nasıl Yapılır? adlı konumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski