Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ve sohbet geçmişini geri yükleme özellikleri ile mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.

Whatsapp Sohbet Geçmişi Nasıl Geri Yüklenir?

Whatsapp sohbetlerinizi Google Drive üzerinden ya da sohbet yedeklemesinden geri alma şansınız bulunuyor.

Google Drive Yedeklemesi İle Sohbet Geçmişinizi Geri Getirme

Google Drive yedeklemelerini geri yüklemek için öncelikli olarak yedeklemeyi yaparken kullandığınız telefon numarasını ve Google hesabınızı kullanmanız gerekmektedir.

Yedeklemelerinizi Geri Yüklemek İçin:

 1. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırın ve yeniden uygulamayı telefonunuza yükleyin.
 2. Uygulamayı açın ve telefon numaranızı girin ve telefonunuzu doğrulayın.
 3. Daha sonra sohbet ve tüm medyanızı geri yüklemek için size sorulacaktır. Ardından GERİ YÜKLE kısmına tıklayın.
 4. Sohbetleriniz yedekli olarak geri yüklendikten sonra Whatsapp medya dosyalarınız ve sohbetleriniz anında geri yüklenmeye başlanacaktır.

Yerel Yedeklemeden Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

 1. Telefonlarınız Whatsapp konuşmalarınızı son yedi güne kadar tüm sohbet ve medyalar yerel yedekleme dosyası üzerinde saklar.
 2. Ancak yerel yedekleme telefonunuzda saat 02:00’de otomatik olarak oluşturulmaktadır. Bu saatte otomatik olarak dosya kaydedilmektedir.
 3. Verilerinizi dahili depolama veya ana depolama klasörlerinden görebilirsiniz.

Daha Eski Olan Yedeklemeler Nasıl Geri Getirilir?

-Son yedi gün dışında daha eski yerel yedeklemeleri geri getirmek istiyorsanız şu aşamaları kullanmanız gerekmektedir:

 1. Öncelikli olarak bir dosya yöneticisi uygulaması indirin.
 2. Daha sonra dosya yönetici uygulamasında Whatsaap/databases konumuna gidin. Verileriniz burada dahili depolama veya ana depolama klasörlerinde depolanmaktadır.
 3. Geri yükleme işlemini başlatmak için ise buradan yedekleme dosyasının üzerine tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.
 4. Ardından Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve yeniden yükleyin.
 5. Geri yüklediğinizde size GERİ YÜKLE diye tekrar sorulacaktır. Bu seçeneğe dokunun.

Sohbet Geçmiş Yedeğini Kaybetmek

Telefonunuzu değiştirdiğinizde veya Whatsapp uygulamasını yeni bir telefona yüklediğinizde yeniden arkadaşlarınız ile sohbet etmeye devam edebilirsiniz.

Ancak sohbet geçmişlerinize ulaşamayabilirsiniz. Uygulamayı yeniden yüklediğinizde yedeğiniz var ise yükleyebilirsiniz.Android Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Genellikle Whatsapp kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan biri mesajların koruma altına alınıp alınmamasıdır.

Whatsapp uygulaması genellikle yapılan görüşmeleri, mesajlaşmaları ve paylaşılan tüm medya ürünlerini depolamaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde bu mesajlar ve medyalar geri istenebilmektedir.

Ancak İOS işlemciye göre Android kullanıcılarının daha şanslı olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Çünkü Whatsapp Android telefonlardan herhangi bir şekilde kullanıcıya sormadan otomatik olarak yedeklemektedir. Üstelik günlük olarak yedekleme aldığı için telefonunuzu değiştirseniz bile eski mesajlarınızı daha güvenli bir şekilde geri getirebilirsiniz.

Onun için Android işlemciye sahip olan telefonlarda yedeklenmeyen eski mesajları geri getirmek İOS işlemci telefonlara göre daha kolay bir işlemdir.

İOS İşlemci Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Android cihazlar ile İOS işlemciye sahip olan cihazlar karşılaştırıldığında yedekleme sorununun yaşandığını görebilmekteyiz. Manuel olarak yedekleme işlemini siz kendiniz yapmalısınız. Bunun da en önemli nedeni İOS işlemcinin öncelikli olarak konforu değil güvenliği ön planda tutmasıdır.

Otomatik olarak herhangi bir şekilde Whatsapp uygulaması için ve buna benzer pek çok uygulama için otomatik yedekleme işlemi yapamıyorsunuz. Manuel olarak siz kendiniz yedekleme seçeneğini tıklayarak sohbet geçmişinizi yedekleyebilirsiniz.

Bunun için yedekleme yaptığınız son tarihte olan tüm sohbet geçmişinize ulaşabilirsiniz.

İOS işlemciye sahip bir telefonunuz var ise sohbet yedeklerini kaybetmemek için düzenli olarak yedekleme işlemini yapmanız gerekmektedir.

Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Yedekleme işlemini el ile yapıyorsanız son yedekleme yaptığınız tarihteki görüşmelerinizi geri kazanabilirsiniz. Ancak bundan önceki mesajlarınıza veya daha sonrasına erişemeyebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında düzenli olarak yedeklemenizi yapmaya dikkat etmelisiniz.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır ? adlı konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski