Yaşamımızın bir parçası haline gelen Whatsapp, kişilerarası iletişimin vazgeçilmezidir. Akıllı telefonlarımızda yer alan ve aslında bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, kullanıcılarına hem sesli hem de görüntülü konuşma fırsatı da sunmaktadır. Bilgisayardan Whatsapp’a bağlanmak isteyen kullanıcılar ise Whatsapp Web kullanabilmektedir.

Whatsapp Hakkında

Whatsapp’ın hayatımıza girmesi 2014 yılına dayansa bile kısa sürede kullanıcı sayısı hızla artmıştır. 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan bu mobil uygulamaya yalnızca akıllı telefonlarımızdan değil bilgisayar ve tablet gibi internet bağlantısı sağlayabildiğimiz cihazlardan da bağlanabilmekteyiz.

Whatsapp Web’e Nasıl Bağlanabilir?

Whatsapp Web‘e bağlanmak için şu aşamalar uygulanmalıdır:

  1. Öncelikle bağlantı kurmak istediğiniz cihazın arama motoruna “Whatsapp Web” yazmalısınız. Burada bir karekod oluşmalıdır.
  2. Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açarak sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklamalısınız.
  3. Açılan sayfada bulunan “Whatsapp Web” seçeneğine tıklamalısınız.
  4. Telefonda açılan kısım ile karekodu okutmalısınız.

Biraz bekledikten sonra bağlantınız gerçekleşecektir.Whatsapp Web’den Nasıl Çıkılır?

Whatsapp Web’den çıkmanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; mobil cihazınızda bulunan uygulamadan ikincisi ise bağlantı kurduğunuz diğer cihazdan olmaktadır.

Mobil cihazınızdan Whatsapp Web’den çıkmak istiyor iseniz; öncelikle uygulamaya girmeniz gerekmektedir. Daha sonra giriş yapmak için uyguladığımız adımlara benzer şekilde önce üç noktaya tıklamalı, sonrasında “Whatsapp Web” seçeneğine tıklamalısınız. Burada bağlı olduğunuz cihazlar görünmektedir. Çıkış yapmak istediğiniz cihazı seçerek “çıkış” seçeneği ile bağlı olduğunuz cihazdan çıkış yapabilirsiniz.

Bağlı olduğunuz diğer cihazdan çıkış sağlamak istiyorsanız; öncelikle arama motoruna “Whatsapp Web” yazarak bağlantınızı aktif hale getirmelisiniz. Açılan sayfada bulunan üç noktaya tıklayarak “çıkış” seçeneğini tıklamalısınız.

Whatsapp Web’in Sağladığı Kolaylıklar

Whatsapp web sayesinde telefonunuz şarjda iken farklı bir cihazdan Whatsapp vasıtasıyla mesajlaşabilirsiniz. Kolaylıkla belge ve fotoğraflarınızı kopyala yapıştır yaparak karşı tarafa gönderebilirsiniz. Telefonunun küçük klavyesinden yazmak yerine bilgisayarın klavyesinde rahatlıkla yazmanız işinizi kolaylaştırabilir.

Whatsapp Web kolaylıkları beraberinde getirmesinin yanı sıra birden fazla yerde bağlantı kurmanın unutkanlık ya da dalgınlık sebebiyle kişisel bilgi ve özel mesajların başkasının eline geçmesine sebebiyet vermesi kaçınılmaz görünmektedir. Whatsapp’ın bu özelliği kullanılırken oldukça fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuzlukların yaşanması da kaçınılmaz olacaktır.

Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme adlı konumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski