Öğretim döneminin sonuna gelindiğinden itibaren son sınıf ve mezun öğrencilerin internette arattığı öncelikle soru üniversite sınavı ne zaman sorusudur. Vakit geçtikte öğrenciler ve mezunları heyecan kaplamakta ve strese girmektedirler. YKS 2 oturumdan oluşmaktadır ve 26 ile 27 Haziran’da sınavlar yapılmaktadır. YKS sınavının ilk oturumu olan TYT sınavı 26 haziranda, ikinci oturumu olan AYT sınavı 27 haziranda, YDS sınavı ise 28 haziranda yapılacaktır.

Üniversite Sınav Başvurusu

Üniversite sınav başvuruları lise son sınıf ve mezun öğrencilerin dikkatle takip ettiği ve sınava girmesi için gereken zamanda başvuru yapabilmesi için önemli bir süreçtir. 2021 yılının üniversite sınav başvuruları 4 Şubat 2021 ile 2 Mart 2021 tarihleri arasında yapılmaktadır. Başvuru yapmaya geç kalan öğrenciler için ise sonradan geç başvuru tarihi açıklanmaktadır.

Üniversite Sınavı Geç Başvuru Tarihi

Maddi durumu olmayan veya özel sebepten ötürü sınav başvurusu yapamayan öğrenciler için üniversite sınavı geç başvuru tarihi açıklanmaktadır. 2021 yılı için geç başvuru tarihleri 12 Mart 2021 ile 18 Mart 2021 tarihleri arasındadır.

Sınav Ücreti Ne Kadar?

Ülkemizde her sınavın olduğu gibi üniversite sınavının da bir ücreti vardır ve her sene ücret arttığı için akıllara sınav ücreti ne kadar sorusu gelmektedir. Sadece TYT sınavına girmek isteyen sınav öğrencileri 135 TL, TYT ile birlikte AYT ya da YTD sınavına girmek isteyen öğrenciler 270TL, her 3 sınava da yani TYT, AYT ve YTD sınavına girmek isteyen öğrenciler 405 TL ödemek zorundadırlar.

Öğrenci hakkında paylaşımlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski