Hamile kadınlarda günlük yaşam tamamen değişmektedir. Hamilelik döneminde Alkol, sigara, kafein gibi alışkanlıklarından uzak kalmaları gerekmektedir. Karınları şişeceği ve daha rahat bir doğum yapmaları için egzersiz yapmaları gerekmektedir. Kendilerini günlük hayatta kendini fazla yormamalı 6. Aydan sonra  mümkünse seyahat etmemeleri gerekmektedir. Hamilelikle birlikte aslında zor bir yolculuk dönemine  adım  atacaklar fakat belki de en unutamayacakları anları yaşayacaklar.

Hamile kadınlarda karınları ne zaman şişer?

Hamile kadınların karınları ne zaman şişer konusu belki son hamile kadınların aklına gelen en başlıca sorunlardan biridir. Hamileliğin 12. Haftasından itibaren yani 3. Aydan sonrasında karınlarında hafiften şişmeler olmaktadır. Hamileliğin son 3 ayına girildiğinde ise hamile kişinin o süre zarfında yaptığı egzersizler veya yediği besinlerle ile birlikte şişkinlik artabilir ya da sabit kalabilmektedir.

 

Gebelikte alkol alınırsa ne olur?

Gebelikte alkol alınırsa ne olur sorusu son zamanlarda çok dikkat çekmeye başlamıştır. Hamile kadınların alkol, sigara ve kafein gibi vücuda zararlı şeyleri tüketmesi doğrudan çocuğuna etki etmektedir. Oluşan bu sorunlar çocukta şu etkileri bırakabilmektedir; zeka geriliği, gelişme geriliği ve ölüm gibi riskleri olmaktadır.

Hamile Kadınlarda Çocuğun Cinsiyet Belirtileri

Röntgen cihazına girmeden geçmişten günümüze bebeğin cinsiyetinin kız mı erkek mi olduğuna dair belirtiler bulunmaktadır. Örnek olarak sabah bulantıları var ise bilimsel olarak kız çocuğu olduğunun göstergesidir.Gebelikte Mide Bulantısı

Hamile kadınlarda mide bulantısı gebeliğin erken süreci olarak olarak adlandırılmaktadır. Bulantılar gebeliğin en büyük habercisidir. Hamileliğin 4 ile 8. Aylarında başlayarak gebeliğin sonuna kadar devam etmektedir.

Gebelikte Mide Bulantısına İyi Gelen Çözümler

Gebelik bereketiyle gelir deseler de kadınların en şikayet ettiği konu mide bulantısıdır. Bu soruna iyi gelen çözümler Zencefil, kuru meyveler ve kraker yiyerek bu sorunu olabildiğince azaltabilmektedirler.

Diğer konularımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski