Türkiye’de kombi satışı yapan birden çok marka yer almaktadır. Bunlar arasında En iyi Kombi Markaları ve Modelleri öğrenmek isterseniz yazımızın devamını okuyunuz.

En iyi kombi marka ve modelleri ülkemizde çokça sayıdadır. Bu kombi markaları arasında hangisini seçip seçmeyeceğiniz ise kullanım ömrüne göre belirlenmektedir. Kimi kombiler uygun fiyatlı olup uzun kullanım ömrü sunarken kimi kombiler yüksek paralarla alınıp sizi yarı yolda bırakabilir bu nedenle kombi seçiminde bazı kriterleri göz önüne alarak tercih etmeniz en doğrusudur.

En İyi Kombi Çeşitleri Hangisidir?

Kombi çeşitleri işlevsel olarak üçe ayrılmaktadır, bunlar yoğuşmalı kombi, tam yoğuşmalı kombi ve yoğuşmasız kombi olarak;

Yoğuşmalı kombi: Bu kombiler daha çok atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı sensörü sayesinde kombiden çıkan gaz bacadan çıkmadan önce gazdaki su buharı ayrıştırılıp enerjiye dönüşmektedir ve bu gaz tekrar kullanılır. Bu daha az tasarruf sağlamaktadır.

Tam yoğuşmalı kombi: Yanan gazı bacadan sıcak atmayarak tekrardan onun sıcaklığını içerisinde kullanıp enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Yoğuşmasız kombi: Yoğuşmasız kombiler ise belli bir süre kullanımı varken son yıllarda kullanımı yasak ve üretimleri artık durdurulmuştur fakat satışı halen yapılmaktadır. Güvenli değildir.1- Buderus Logamax Plus GB172i Yoğuşmalı Kombi

Üretim yeri Almanya olan bu kombi markası 3 yıllık garanti süresi sayesinde ülkemizde çokça tercih edilen kombi markaları arasında yer almaktadır. Büyük evler için kombi tercihi olarak uygun olması ve aynı zamanda tasarruflu olması kullanım olarak önemlidir.  Aynı zamanda diğer özeliklerine bakarsak yüksek yoğuşma verimine sahip, opsiyonel kontrol sistemi ve uzun garanti süreci de sizlerin beğeneceği özellikler arasında yer alabilir.

2- Alarko Seradens Super Plus Çift Yoğuşmalı

İtalya menşeili bu kombi markası ise tercih edilme amacına göre birden fazla özellik taşımaktadır. Bu özellikler arasında estetik görüntü, modern teknolojik detaylar, düşük emisyon oranı ve düşük ses miktarı kombi markaları arasında önemli bir yeri vardır.

3- Viessman Vitodens 200 – W

Yüzde yüz tasarım ve enerji tüketim oranının düşük olması en uygun fiyatlı kombi markaları arasında Viessman’ı da tercih edebilirsiniz.

Sitemizdeki diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski